Команда "Профі - Арт", Великоолександрівська ЗОШ №2

Читати

НАРИС
На сторожі правопорядку
                                                          Ми не лише правоохоронці,
                                                                  Ми — творці весни і майбуття,
                                                                    Наш девіз — нести тепло і сонце,
  Світло й радість людям у життя
Ф.Семченко.
Світ професій – величезний. Навіть  спеціалісти не можуть порахувати усі професії. У різних джерелах їх фіксується від 40 до 100 тис. Причому щороку з’являється близько 500 нових і стільки ж зникає або видозмінюється.

Кожна професія має свою історію, що може нараховувати кілька тисячоліть або всього кілька років. 
Професія – це вид конкретної трудової діяльності, ремесло, комплекс функцій, рід виконуваної людиною роботи, що вимагає від неї певної підготовки і, зазвичай,  матеріально забезпечує її існування.
Міліціонери – це працівники, які служать в органах Міністерства внутрішніх справ та мають військові звання.  До представників цієї професії належать експерти-криміналісти, слідчі, оперативні працівники, дільничні інспектори, співробітники Державної автоінспекції.  Службовець МВС, що охороняє правопорядок у суспільстві й захищає законні інтереси людей, проводить боротьбу з правопорушеннями. Основне завдання міліціонера - охорона громадського порядку. З цією метою він має право здійснювати низку дій, у тому числі  й перевіряти в людей документи, вимагати від них дотримання суспільних норм і правил, затримувати тих, яких є підстава підозрювати в здійсненні правопорушень  і доставляти у відділення міліції.
Насправді міліціонер має бути професіоналом високого рівня.  Ті  місця, де безпосередньо проходить їхня робота, - це не лише відділення і пости міліції, але і навчальні заклади, торговельні точки, стадіони, театри, кінотеатри, залізничний і авіатранспорт, автомобільні траси, метро та інші місця масового скупчення людей. Досить часто представникам цієї професії доводиться патрулювати певний район, виїжджати на місця злочинів, у  зону проведення тих або інших суспільних акцій тощо.
У  селищі Велика  Олександрівка одним із представників цієї професії є  Стеценко Вадим Володимирович – людина, яка працює в органах внутрішніх справ з 1992 року.  Призначений на посаду інспектора з розшуку автотранспорту при Великоолександрівському РВУМВС .  А з 1998 року – старший державтоінспектор МРЕВ УДАІ . За словами Вадима Володимировича «ця професія не тільки цікава, але й складна, адже потребує спеціальних теоретичних і практичних знань і  вміння застосовувати їх на практиці».
За бездоганну службу в органах внутрішніх справ Вадим Володимирович нагороджений чотирма орденами та шістьма медалями. За 22 роки своєї праці  службовець МВС, що охороняє правопорядок у суспільстві  й  захищає законні інтереси людей, проводить боротьбу з правопорушеннями. А також ним проведено більше тисячі бесід із учасниками дорожнього руху, декілька сотень зустрічей із школярами району. Вадим Володимирович є постійним гостем у ЗОШ №2. А також Вадим Володимирович разом із  працівниками ТРК «Скіфія» створили багато сюжетів  про співпрацю ДАІ з учасниками дорожнього руху. На даний час підрозділ, де працює  Вадим Володимирович, реорганізовано та має назву «Центр надання послуг,пов’язаних із використанням АМТ з обслуговування Великоолександрівського, Високопільського та Нововоронцовського районів».                    
Чесність, принциповість, інтерес до роботи з людьми й бажання їм  допомагати – такі риси характеру притаманні Вадиму Володимировичу. Отже,  Вадим Володимирович - професіонал  високого рівня, до здібностей і рівня підготовки якого пред'являється безліч вимог, а відповідність їм дає йому змогу ефективно захищати правопорядок і законні інтереси громадян.

Схиляємо голови перед тими, хто стоїть на сторожі правопорядку.

Професіограма
 „Міліціонер”

Загальна характеристика професії.
         Міліціонером можна назвати і слідчого, і оперативного працівника, і дільничного, і співробітника ДАІ. Кожна посада вимагає своїх якостей і навиків.
         Службовець МВС, що охороняє правопорядок у суспільстві і захищає законні інтереси людей, проводить боротьбу з правопорушеннями.     Основне завдання міліціонера – охорона громадського порядку. З цією метою він має право здійснювати низку дій, у тому числі перевіряти у людей документи, вимагати від них дотримання суспільних норм і правил, затримувати тих, яких є підстава підозрювати в здійсненні правопорушень, і доставляти у відділення міліції.
         Для цього він в обумовлених законом випадках може входити в приміщення (як житлові так і займані органзаціями і підприємствами), використовувати транспорт, що належить організаціям і приватним особам, принеобхідності застосовувати спеціальні засоби, втому числі вогнепальну зброю тощо. Образа міліціонера або супротив йому при виконанні ним службових обовязків кримінально карається (про що варто памятати тим, хто любить ображати його ).
         Дещо негативний образ міліціонера, що склався у сучасному суспільстві – це не більше ніж негативні наслідкип перехідного періоду розвитку ншого суспільства. Насправді міліціонер має бути професіоналом високого рівня, до здібностей і рівня підготовки якого предявляється безліч вимог, а відповідність ним дає йому змогу ефективно захищати правопорядок і законні інтереси громадян. Міліціонери є працівниками, що служать у Міністерстві Внутрішніх
Справ, мають військові звання.
         Ті місця, де безпосередньо проходить їхня робота, - це не лише відділення і пости міліції, але і навчальні заклади торгівельні точки, стадіони, театри, кінотеатри, залзничний і автотранспорт, автомобільні траси, метро та інші місця масового скупчення людей. Досить часто представниками цієї професії доводиться патрулювати певний район, виїзджати на місця злочинів, в зону проведення тих або інших суспільних акцій тощо.
         Діяльність
         Чим займається міліціонер?
         Спостерігає за дотриманням законності в районі, окрузі або місті.
         Специфіка професії міліціонера:
         Ненормований робочий день – це перше, до чого потрібно бути готовим. Нічні чергування, виклики на події, відрядження, надурочна робота  у свята і вихідні. До цих „переваг” варто додати неднозначне відношення співгромадян до співробітників МВС. Що ж привертає в професії? Самі ж міліціонери відповідають так: „Робота цікава! Особливо розшукова.”
         Де працює міліціонер:
Органи міністерства внутрішніх справ різного рівня і територіальної приналежності.
Особисті якості:
v Сміливість
v Аналітичний розум
v Міцні нерви
v Хороше здоровя
v Чесність
v Вміння працювати з великою кількістю документів.
Скільки отримує міліціонер?
Міліціонери – державні службовці. Офіційна зарплата невисока.$ 200-600. Примиритися з ситуацією дозволяють соціальні гарантії і пільги:
Надбавка за вислугу років, пільги на проїзд, компенсація на санаторне лікування тощо.
     Функції, які здійснює:
Працівники міліції – це люди, які як правило, першими реагують на всі події та вчинені правопорушення,що відбуваються на території обслуговування того чи іншого органу внутрішніх справ. Тому в міліції, в першу чергу необхідні працівники, які можуть прибувши на місце події або злочину, на професійному рівні виявити, зафіксувати та вилучити сліди злочину, встановити очевидців і осіб, причетних до подій, првильного опитати їх, кваліфікувати скоєні дії для того, щоб надалі розкрити вчинене кримінальне правопорушення, встановити хід подій, що мали місце.
         Вимоги професії до працівника
     Міліціонерові необхідні спеціальні знання і уміння, що дозволяють професійно, швидко ібез ризику для оточуючих затримувати правопорушників правопорядку, при необхідності стріляти, протистояти безладу в натовпі тощо.
     Потрібна й юридична грамотність (невипадково міліцію називають правоохоронним органом: адже це завдання – захист законних прав громадян, а для цього необхідно добре знати, в чому вони полягають і як охороняти громадський порядок не порушуючи цих прав).
     Міліціонерові потрібно і багато інших рис:
v Хороша фізична витривалість
v Тренованість
v Висока швидкість реакції
v Хороший зір (гострота, окомір)
v Слух
v Чесність
v Принциповість
v Інтерес до роботи з людьми і бажання їм допомагати
v Комунікабельність
v Чуйність
v Спостережливість
v Висока концентрація уваги
v Зібраність
v Врівноваженість і стійкість до стресів
v Підвищена відповідальність і морадльна стійкість
v Точна зорова і моторна координація
         Протипоказання до навчання та виконання професійних обов’язків.
         Професія має низку медичних протипоказань, для оволодіння нею треба міцне здоров/я, хоча більшість службовців міліції – чоловіки, жінки за бажанням теж можуть знайти себе і реалізуватися в цій професії.
         Попит на міціонерів на ринку праці в більшості регіонів, втому числі у Великоолександрівському районі, є.
         З працевлаштуванням проблем немає.
         Заробітна плата у рядових співробітників міліції невисока (приблизно половина від середнього рівня доходів в промисловості), проте у міру підвищення в званнях може зрости у декілька разів. Перспективи карєрного зростання – присвоєння вищих звань, здобуття вищої освіти в університетах МВС. Деякі міліціонери вирушають працювати у приватні охоронні структури, де обіймають управлінські посади.
         Навчання.
         Початкову професійну освіту, необхідну для цієї посади можна отримати в школах міліції, здобути вищу кваліфікацію – в середніх спеціальних учбоих закладах і вузах у структурах МВС.
         Щоб зробити правильний вибір професії, старшокласникам необхідно добре знати світ професій, знати, які вимоги висуває спеціальність до людини, а також потрібно вивчити самого себе, свої особистісні риси, особливості мислення, характеру.
         Чим краще підліток знатиме себе, тим правильнішим буде його професійний вибір. Очевидно і те, що людина досягне найкращих результатів, коли займатиметься улюбленою справою.
         Тим хто вирішив вступати до на вчальних закладів системи МВС, а також тим хто ще не визначивсяз навчальним закладом, де хотілося б отримувати вищу освіту, необхідно враховувати, що порядок вступу до вишів МВС України має істотні відмінності від інших вищих навчальних закладів України і на оформлення документів до вступу до  вишів МВС потрібно значно більше часу. Пов’язано це з тим, що, вступивши до відомчгого навчального закладу, кандидат фактично відразу стає співробітником органів внутрішніх справ, у звязку із чим, на всіх кандидатів оформляється осбиста справа, де накопичується інформація про кандидата, його здоровя, освіту та інші особисті дані. Тому вступ містить у собі виконанння певних дій, до яких відносяться проходження медичної комісії у відомчій поліклініці, психологічне тестування і низка інших обовязкових процедур.
         Основні спеціальності увісх відомчих навчальних закладах – це „Правознавство” і „Правоохоронна діяльність”.
         Є й ініш  напрямки, за якими готують майбутніх працівників міліції, тому що є ще низка не менш важливих спеціалізацій – слідчі криміналісти, фахівці для служби в адміністративній службі міліції тощо.

         Важлива соціальна роль юриста в правові цивілізованій державі висуває до нього високі професійні і морально-етичні вимоги. Для того, щоб відповідати цим високим вимогам, кожен, хто обрав у якості професії юридичну діяльність, повязану із проходженням служби в органах внутрішніх справ, повинен постійно підвищувати свій загальний культурний і професійний рівень, щоб повністю відповідати сучасним вимогам і високому призначенню юридичної професії в житті суспільства. Для того щоб бути кваліфікованим юристом, треба багато знати, мати досвід правововї роботи. 

Немає коментарів:

Дописати коментар